Strona główna
Sąd Rejonowy w Bartoszycach PDF Drukuj artykuł

Komunikat Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego w Bartoszycach:

Sąd Rejonowy w Bartoszycach informuje, że wokandy i posiedzenia sądowe wyznaczone w dniach 06.08.2020 r. - 12.08.2020 r. zostają odwołane.

1. Do budynku Sądu Rejonowego w Bartoszycach  wpuszczane są wyłącznie osoby: 

a. mające usta i nos zasłonięte maseczką ochronną, przyłbicą lub częścią garderoby – zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa do czasu ich powszechnego obowiązywania;

b. które poddadzą się pomiarowi temperatury ciała, a wynik pomiaru wskaże wartość poniżej 38oC.;

2. Przed wejściem do budynku Sądu Rejonowego w Bartoszycach : 

a. interesanci oczekujący na wejście do Biura Obsługi Interesantów, Kasy Sądu, Biura Podawczego formują jedną kolejkę; 

b. oczekując w kolejce, należy zachować bezpieczną odległość co najmniej 2 metrów. 

3. Po wejściu do budynku Sądu Rejonowego w Bartoszycach należy: 

a. zdezynfekować ręce środkiem dezynfekcyjnym udostępnionym przez pracownika ochrony Sądu; 

b. kierować się bezpośrednio do właściwej komórki organizacyjnej, obsługującej interesantów w/w; 

c. wykonywać wszelkie polecenia pracowników ochrony Sądu związane z zachowaniem bezpieczeństwa wejścia i przemieszczania się po budynku; 

d. zachować odstęp co najmniej 2 metrów od innych osób przebywających w budynku Sądu oraz zajmować miejsca siedzące jedynie w oznaczonych strefach; 

e. korzystać wyłącznie z własnych przyborów piśmienniczych. 

4. Po zakończeniu wizyty należy niezwłocznie opuścić budynek Sądu Rejonowego w Bartoszycach. 

5. Wydziały Sądu Rejonowego w Bartoszycach pozostają zamknięte w zakresie bezpośredniej obsługi interesantów do odwołania. Z wydziałami można kontaktować się telefonicznie lub drogą elektroniczną (e-mail). (dane kontaktowe

6. Rekomendujemy korzystanie z druków i formularzy dostępnych na stronie internetowej Sądu i wypełnianie ich przed przybyciem do Sądu: (tutaj

7. Zachęcamy do korzystania ze skrzynki  podawczej  (urny ) do składania korespondencji do Biura Podawczego, umieszczonej w przedsionku wejścia do budynku. 

 

Sąd w Bartoszycach ogranicza funkcjonowanie z powodu koronawirusa

 W dniach 6 i 7 sierpnia 2020 r. w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach odwołano wszystkie posiedzenia i rozprawy po tym, jak u jednego z sędziów i jednego z pracowników tego Sądu wykryto koronawirusa.

 

W godzinach wieczornych w środę 5 sierpnia 2020 r. u powracających z urlopu jednego z sędziów Sądu Rejonowego w Bartoszycach i jego żony (również pracownika tego Sądu) zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W związku z zaistniałą sytuacją małżonkowie zostali objęci kwarantanną. Wraz z nimi kwarantanną objęci zostali inni pracownicy Sądu, z którymi małżonkowie mieli kontakt w miejscu pracy – jest wśród nich 2 sędziów, 2 asystentów sędziego, 5 kuratorów i 3 urzędników sądowych.

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach niezwłocznie podjął decyzję o zdjęciu z wokandy wszystkich zaplanowanych na 6 i 7 sierpnia 2020 r. posiedzeń i rozpraw, z wyjątkiem spraw pilnych. O zdarzeniu zawiadomiono właściwe administracyjnie nadrzędne organy wymiaru sprawiedliwości oraz miejscowego powiatowego inspektora sanepidu, który wypowie się, czy istnieje konieczność podjęcia decyzji o czasowym zaprzestaniu działalności Sądu i objęcia kwarantanną innych osób.

Do dzisiaj nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem u innych pracowników Sądu Rejonowego w Bartoszycach i u osób przebywających w Sądzie. Sąd Rejonowy w Bartoszycach obecnie pracuje w bardzo ograniczonym zakresie i przy zachowaniu zwiększonej ostrożności. Interesanci są wpuszczani pojedynczo do budynku Sądu. Należy liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na wejście do budynku Sądu i dłuższym niż zazwyczaj oczekiwaniem na załatwieniem swojej sprawy. W Sądzie działa biuro podawcze i kasa.

O dalszych zmianach w funkcjonowaniu Sądu Rejonowego w Bartoszycach, w szczególności o ewentualnym odwołaniu zaplanowanych na następny tydzień posiedzeniach i rozprawach  będziemy informowali w kolejnych komunikatach i na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Bartoszycach https://bartoszyce.sr.gov.pl/ .

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 6 sierpnia 2020 r.

 

 

 

1. Zarządzenie A-021-17/20 z dnia 26 maja 2020r. w sprawie wprowadzenia dodatkowych zasad organizacji pracy Sądu Rejonowego w Bartoszycach oraz przyjęć interesantów w budynku Sądu

2. Zarządzenie A-021-16/20 z dnia 15 maja 2020r. w sprawie organizacji pacy Sądu Rejonowego w Bartoszycach oraz zasad przyjęć interesantów w budynku Sądu

3. Zarządzenie A-021-15/20 Prezesa Sądu Rejonowego w Bartoszycach z dnia 27 kwietnia 2020r. dotyczące dalszych działań w związku z koronawirusem (kliknij tutaj)

4. Zarządzenie A-021-13/20 Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego w Bartoszycach z dnia 26 marca 2020r. dotyczące dalszych działań w związku z koronawirusem (kliknij tutaj)

5. Zarządzenie A-021-12/20 Prezesa Sądu Rejonowego w Bartoszycach z dnia 20 marca 2020r. dotyczące dalszych działań w związku z koronawirusem (kliknij tutaj)

6. Zarządzenie A-021-7/20 Prezesa Sądu Rejonowego w Bartoszycach z dnia 13 marca 2020r. dotyczące wskazywania spraw pilnych, wymagających rozpoznania w trybie niecierpiącym zwłoki (kliknij tutaj

7. Zarządzenie A-021-33/20 Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 12 marca 2020r. dotyczące zawieszenia zajęć w ośrodkach kuratorskich (kliknij tutaj)

8. Zarządzenie A-021-36/20 Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 13 marca 2020r. dotyczące ograniczenia wykonywania czynności przez kuratorów sądowych (kliknij tutaj)

 

Informacje Ministerstwa Zdrowia  (kliknij tutaj)

 

Siedziba Sądu Rejonowego w Bartoszycach   
ul. Warszawska 3
11-200 Bartoszyce

tel. (89) 762 22 96

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

NIP 743-10-22-234

REGON 000323447

   

Godziny urzędowania:
poniedziałek:
7:00-15:00
wtorek-piątek:
7:00-15:00

 

Biuro Obsługi Interesantów

tel (89) 762 22 96

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

Dyrektor Sądu Rejonowego w Bartoszycach 
ogłasza nabór na odpłatne praktyki absolwenckie w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach.

Szczegóły w zakładce Ogłoszenia Sądowe --> Oferty pracy --> Ogłoszenia  (link)

 

UWAGA

 Informujemy, że od 1 października 2020r. w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach zostanie zainstalowany samoobsługowy terminal płatniczy, tzw. opłatomat.

W samoobsługowym terminalu - opłatomacie będzie możliwość uiszczania wpłat gotówkowych i bezgotówkowo na rachunki sądu tj.

- rachunek dochodów (wpisy, opłaty, koszty, grzywny)

- sum na zlecenie (zaliczki sądowe na biegłych, tłumaczy, kuratorów, na ogłoszenia w prasie, za wpis do rejestru spadkowego)

- Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz  Pomocy  Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości (świadczenia, nawiązki).

Za pośrednictwem terminala możliwy będzie również zakup e-znaku.

OPŁATOMAT jest czynny w poniedziałki od 07:00 do 18:00 wtorek - piątek od 07:00 do 15:00 

Kasa Sądu Rejonowego w Bartoszycach z dniem 1 października 2020 r. zostaje zamknięta.

 

 

 

      UWAGA!

Poszczególne Wydziały/Oddziały Sądu

mają odpowiednio przypisane numery telefonów.

Numery telefonów znajdują się

w zakładce po lewej stronie:

Struktura Organizacyjna

 

Rezerwacja akt

 

Dojazd do siedziby Sądu Rejonowego w Bartoszycach z Dworca PKS autobusem miejskim nr 2. Należy Wysiąść na przystanku na ul. Warszawskiej obok jeziorka i przejść pieszo około 200 metrów.

Lokalizacja siedziby Sądu Rejonowego w Bartoszycach

 

 

 

 

 

 

 

 

  

                                            schodolaz

Schodołaz na wyposażeniu Sądu

 

 

 

 

Obsługa osób niesłyszących i niedosłyszących

ecog

 

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.
 

Sąd Rejonowy w Bartoszycach - numery kontaktowe:


Czy chcesz wypełnić ankietę satysfakcji klienta ?.

Tak Nie