Strona główna Informacje dla osób ze szczególnymi potrzebami
Informacja dla osób ze szczególnymi potrzebami PDF Drukuj artykuł

 znak1znak2znak3znak4znak5 pies

 

 INFORMACJA DLA OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2020.1062 t.j. z dnia 2020.06.19).

 

Z uwagi na prace remontowe przy ul. Warszawskiej 3

nastąpiły zmiany w strukturze organizacyjnej Sądu.

Siedziba Sądu Rejonowego w Bartoszycach:

ul. Warszawska 5, ul. Warszawska 7.

 

Szczegółowych informacji oraz pomocy przy wejściu do budynku udzieli Ochrona Sądu.

 

Sąd Rejonowy w Bartoszycach informuje osoby ze szczególnymi potrzebami, że w sytuacji np. wezwania do Sądu, mogą Państwo skontaktować się za pomocą poczty elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , pełnomocnika lub telefonicznie z sekretariatem właściwego wydziału (dane znajdują się po lewej stronie w zakładce Struktura Organizacyjna) lub Biurem Obsługi Interesanta 89 762 22 96 i przekazać sądowi informację, że będą Państwo potrzebować pomocy z naszej strony. Wcześniejsza informacja pozwoli w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych dostosować warunki w Sądzie dla Państwa, zapewnić ew. alternatywny dostęp, wyznaczyć osobę do pomocy itp.

Jak kontaktować się z Sądem Rejonowym w Bartoszycach?

W celu usprawnienia osoby ze szczególnymi potrzebami mogą:

- zadzwonić pod numer Biura Obsługi Interesanta 89 762 22 96

- napisać pismo i wysłać na adres: Sąd Rejonowy w Bartoszycach, ul. Warszawska 7, 11-200 Bartoszyce

- napisać wiadomość i wysłać na adres email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- napisać pismo i złożyć je w Biurze Podawczym Sądu, ul. Warszawska 7, parter, pokój 12, w godzinach urzędowania Sądu od 7:00 do 15:00, poniedziałek od 7:00 do 18:00.

- zadzwonić do poszczególnych Wydziałów/ Oddziałów Sądu, których numery znajdują się w zakładce po lewej stronie Struktura organizacyjna

 

 pies  Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynku Sądu zgodnie z obowiązującą Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 573 z późn. zm.). Warunkiem skorzystania z uprawnienia, o którym mowa w ust. 1 i 2 w/w ustawy, jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. W razie wątpliwości dotyczących statusu psa pracownik Sądu oraz pracownik ochrony ma prawo poprosić właściciela o stosowne dokumenty (certyfikat i zaświadczenia o szczepieniach).

  

Budynek przy ul. Warszawskiej 7:

 W budynku tymczasowo nie działa winda.         winda

W razie trudności z poruszaniem się celem zapewnienia alternatywnego dostępu prosimy o kontakt 89 762 22 96 bądź z właściwym wydziałem sądu (zakładka po lewej stronie Struktura organizacyjna)

 

Parter:

Wszelkich informacji udziela Biuro Obsługi Interesanta-parter, pokój numer 4.

Dokumenty należy składać do Biura Podawczego- parter, pokój numer 12.

Opłatomat znajduje się przy pokoju numer 12.

Trudności w obsłudze należy zgłosić ochronie Sądu.

Rozmieszczenie sal rozpraw:

Parter:

Sala rozpraw numer 1

I Piętro:

Sala rozpraw numer 2, 3, 4

I Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej znajduje się na II piętrze. Osoby ze szczególnymi potrzebami mogą zgłosić zapewnienie stosownej pomocy u ochrony Sądu, która skontaktuje się z sekretariatem.

 

W Biurze Obsługi Interesantów można skorzystać z pętli indukcyjnej oraz pomocy tłumacza języka migowego online.  znak4  znak3

 

Miejsce parkingowe udostępnione przez Sąd dla osób niepełnosprawnych interesantów Sądu znajduje się na parkingu sądowym przy ul. Warszawskiej 7, do którego prowadzi brama wjazdowa. Fakt skorzystania należy zgłosić telefonicznie 89 762 22 96. Miejsce oznaczone jest kolorem niebieskim.  znak1

 

 

 

Wejście do budynków Sądu nie są w pełni dostosowane do osób niepełnosprawnych. Do wejść prowadzą schody. Nieoznakowane. Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mają możliwość skorzystania z platformy bądź ze schodołazu znajdującego się na wyposażeniu Sądu. Chęć skorzystania z takiego alternatywnego sposobu należy zgłosić telefonicznie 89 762 22 96.  znak2

 

Na każdym piętrze w budynku przy ul. Warszawskiej 7 znajduje się toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych.  wc

 

Budynek Sądu przy ul. Warszawskiej 5:

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami mogą otrzymać pomoc po zgłoszeniu się do Sądu. W tym celu proszone są o wcześniejsze poinformowanie telefoniczne bądź email, aby zapewnić stosowną pomoc w zakresie poruszania się po budynku. W budynku brak windy, platform itp. Istnieje możliwość skorzystania ze schodołazu.

 

Parter:

V Wydział Ksiąg Wieczystych

Sala rozpraw numer 6

I Piętro:

Oddział Administracyjny

Prezes Sądu

Dyrektor Sądu

 

W budynku brak toalety dla osób niepełnosprawnych.

 

WNIOSEK O ZAPEWNIENIE DOSTĘPNOŚCI

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

 

Sąd Rejonowy w Bartoszycach jest w trakcie realizacji inwestycji, która przewiduje rozwiązania dla osób ze szczególnymi potrzebami.

 

Deklaracja dostępności

Informacja o działalności Sądu Rejonowego w Bartoszycach- tekst odczytywalny maszynowo.

Informacja o działalności Sądu Rejonowego w Bartoszycach - tekst nagrany w polskim języku migowym 

 

 

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.
 

Sąd Rejonowy w Bartoszycach - numery kontaktowe:


Czy chcesz wypełnić ankietę satysfakcji klienta ?.

Tak Nie